Bebek için Alışveriş Listesi

Biz kadınlar zaten alışverişe bayılmaz mıyız? En zevkli anlardayız o halde..Nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz değil mi? İşte bu yazı tam da ihtiyacınız olanı size sunacak.. Ne mi? Alışveriş listesi!

Ne Zaman Nereden Başlayalım?

Ben hamilelikte üçüncü döneme geldiğimde artık alışverişe başlamak gerek diye düşündüğüm an, kendimi bir bilinmezin içinde buldum. Çevremdeki deneyimli annelere bir çok konuda danışmaya başladım. Ama bir yandan da internetten araştırıyor, bebek mağazalarında broşür topluyordum.

Yine de şunu söylemeliyim ki; her kafadan ayrı ses çıkıyor, o broşürler bizi detaylar girdabına sürüklüyordu.

Bu noktada çok sevdiğim ve benimle aynı anda hamile olan arkadaşım benimle bir liste paylaştı. Bir çok annenin eli değmiş bir liste.. Bana da çok güzel göründü, fakat yine de yeni başlayanlar için biraz karmaşıktı. O liste üzerinde bir hayli araştırma yaptım ve notlar alarak alışverişlerime devam ettim. Hamile arkadaşlarımla düzenlediğim listeyi paylaştım ve onlar da beğenerek kullandılar.

Edindiğim tecrübelerle listeyi sadeleştirip en anlaşılabilir hale getirdim ve karşılarına tavsiye ettiğim ürünleri ekledim. Bu listenin isterseniz çıktısını alıp, alışveriş yaptıkça işaret koyabilirsiniz. Ben bu şekilde liste üzerinde ders çalışır gibi çalışmıştım.

Bebek için Alışveriş Listesi

Bebeğinizin bakımı için temel gereksinimler olduğu gibi, tamamen tercihinize kalmış olan ürünleri de bu listede görebilirsiniz. Bu nedenle “gerekli”, “gerekli değil” ya da “tercihe göre” şeklinde notlarla listeyi derledim. Tavsiyelerimle de kafa karışıklıklarının sadeleşmesi dileğiyle 🙂  

Bebek Bakımı İçin Alışveriş Listesi

Bu listede bebek odasını Çilek‘ten almıştık. 

Diğer tüm malzemeler için  Ebebek ya da Joker mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Anne İçin Alışveriş Listesi

Annenin kendi bakımı için en önemli gereksinimleri bu listede toparladım, sadece kullandığım ve faydasını gördüğüm ürünleri sizlere tavsiye ettim. 

Anne İçin Gerekli Olan Alışveriş Listesi

İlk Alınacak Bebek Eşyaları

Bebek mağazalarına girip “Ben şimdi ne alacağım?” derdine son! İlk almanız gereken kıyafetler ve eşyalar aşağıda. Fakat doğum yaptığınız mevsime göre bunları düzenlemeyi unutmayın. Örneğin; kışın doğum yaptıysanız uzun kollu badi ve hırkalarınızı daha çoğunlukta tutabilirsiniz. Bu nedenle listede adet belirtmedim. Çabuk kirlendiği için ben çoğu şeyi yedekli almıştım. 

Bebeğe İlk Aylarda Lazım Olacak Kıyafetler

Doğum çantanızda olması gerekenleri bir önceki yazımda bulabilirsiniz. 


Hastane İçin Kapı Süsü ve Hediyelik 

Ben hastane odasını şıkır şıkır yapmakla yapmamak arasında hep gidip geldim. İnsan bazen hisleriyle hareket etmeli, sade olsun istedim ve odayı süslememeye karar verdim. 

Açıkcası birkaç firmadan da fiyat aldım ve oldukça yüksekti. Bu nedenle bana çok da anlamlı gelmediğinden yapmadım. Bunun yerine Meleğineli’nden güzel bir kapı süsü ve hediyelik magnetler yaptırdım. Burası oldukça kaliteli ürünler yapıyor ve sonradan evdeki odasının kapısında da kullanabiliyorsunuz.

Yine instagramda bir sayfa bulup ordan da hediyelikler için süslü bir sepet ve bebeğimin hastane beşiği için de şirin bir yastık yaptırdım. Aslında yeterliydi, iki tane de balon koysanız alın size güzel bir oda 🙂 Fazla da abartmaya gerek yok hani bence.. 

Bebekle evdeki ilk gün merak edilenler için buradan ilerleyebiliriz. 

Yazar Hakkında
Toplam 32 yazı
Annelik Masalı
Annelik Masalı
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara